tiktakcafe
12 Takipçi | 0 Takip

Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım
Kategorilerim

Zayıflama - Diyet

Şifalı Bitkiler

Yarışma

Moda

Aşk ve İlişkiler

Diziler

Yaşam

Ünlüler

Sağlık

Tatil-Gezi

Güzellik

Sinema - Tv

Diğer İçeriklerim (270)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (12)
20 05 2013

Hangi meyve böbrek taşı ve kumunu döker?

 

Birçok hastalığın tedavisi farklıdır mesela armut böbreklerin düzenli çalışmasına, böbrek taşlarının ve kumunun dökülmesine yardım olurken diğer tarfta da pazının da kansızlığa iyi geldiğini  görüyoruz.
 
İşte hangi hastalığa nelerin iyi geldiğine bakalım.
 
BÖBREK TAŞINA ARMUT
Armut sindirim sistemini güçlendirir, hazmı kolaylaştırır. Böbreklerin düzenli çalışmasına, böbrek taşlarının ve kumunun dökülmesine yardım eder. Sinirleri yatıştırıcı etkisi ile yüksek tansiyonu düşürür, çarpıntıyı giderir.
 
PİŞİĞE GÜVERCİN YAPRAĞI
Güvercin ağacının kabukları ve yaprakları kurutularak çayı hazırlanabilir. Doğal ilaç yapımında da kullanılır. Deri hastalıklarında ve kramplarda faydalıdır. Pişiğe iyi gelir. Cilt bakımı için de kullanılır.
 
GÖZLERİN FERİ BU OTTA
Göz otunun çiçekleri kurutularak kullanılır. Çiçekleri kaynatılıp elde edilen su ile gözler banyo yaptırılırsa göz nezlesi ve iltihaplanması gibi şikayetlere karşı faydalı olur. Göz kanlanması, göz nezlesi ve göz iltihaplarına iyi gelir. Bağırsaklar ile midedeki gazı ve ağrıları da giderir.
 
ÖKSÜRÜĞE CİĞER OTU
Ciğer otunun yaprakları ve çiçekli dalları kurutulduktan sonra kaynatılıp kullanılır. Bu su çay olarak içilebileceği gibi haricen basur ve meme çatlaklarında kullanılabilir. Öksürüğü azaltıcı etkileri ile akciğer hastalıklarında faydalıdır.
 
EGZAMAYA MARGARİT
Papatyanın bir türü olan margaritin çiçekleri yazın toplanıp kurutulur ve kaynamış suda demlenerek kullanılır. Hazırlanan çay içilebilir ya da egzama gibi deri hastalıklarında sorunlu bölgeye bir pamukla sürülürek uygulanır.
 
MELEK OTU RAHATLATIR
Melek otu, kökü kurutulduktan sonra toz haline getirilir ve kaynamış suda demlenerek kullanılır. Sinirleri rahatlatıcı ve spazm çözücüdür. Bu etkileri ile cinsel soğukluk, ağrılı adet şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur.
 
KALP DOSTU MERCİMEK
Lifli ve bol proteinli bir besin olan mercimek başta B vitamini ve demir açısından zengindir. Besin değeri oldukça yüksek olan mercimek kalp ve damar hastalıkları ile şeker hastalığından korunmaya yardımcı olur. Kalp krizi riskini azaltır.
 
PAZI KANSIZLIĞI ÖNLER
Pazıda, A, C ve K vitaminleri bol miktarda bulunur. İştah açıcıdır. Vücuda kuvvet verir. Hazmı kolaylaştırır. İdrar söktürür, kabızlığı giderir ve idrar yollarında yanma şikâyetlerini azaltır. Öksürüğe karşı faydalıdır. Kansızlığı önler. Hamile olanların yemesi doğacak çocukta omurga açıklığı riskini azaltır.
 
BAMYA GÖĞSÜ RAHATLATIR
Lif oranı yüksek bir besin olan bamya, idrar söktürücüdür ve kabızlığı gidermekte faydalıdır. Mineraller açısından da zengin bir sebze olan Bamya, halsizliğe iyi gelir. Çiçekleri ezilip kaynatılarak suyu içilirse göğsü rahatlatır ve yumuşatır.


Sponsorlu Bağlantılar


0
0
0
Yorum Yaz